تور مجازی
website monitoring service
خانه
آدرس دهی فایل‌ها (لینک دادن به فایل)

آدرس دهی فایل‌ها (لینک دادن به فایل)
در بسیاری از موارد علی الخصوص لینک دادن به یک فایل (برای مثال یک فایل pdf برای دانلود یا یک فایل تصویری برای نمایش تصویر با ابعاد و کیفیت بالا) می‌بایست آدرس فایل‌های مورد نظر را در سایت دانسته و از آن استفاده نماییم.
روال معمول درآوردن آدرس فایل‌ها با استفاده از کادر آدرس فولدر در هنگام فعال بودن کلید ایجاد پوشه در مدیریت رسانه‌ها می‌باشد. با استفاده از نشانی درج شده در کادر آدرس فولدر و نام فایل که با انتخاب مشاهده جزئیات بصورت کامل نمایان می‌شود، می‌توان نسبت به آدرس دهی یک فایل در مدیریت رسانه اقدام نمود.آدرس فایل با استفاده از اطلاعات فوق می‌شود:
آدرس درج شده در کادر آدرس فولد از imges به بعد + نام کامل فایل
به عنوان مثال آدرس فایل چهارم (shop-ad) در تصویر فوق به شکل ذیل می‌باشد:
Images/banners/shop-ad.jpg
توجه داشته باشید در آدرس دهی فایل‌ها یک حرف جابجایی و یا یک فاصله‌ی اضافه باعث خواهد شد تا دسترسی به فایل مورد نظر ایجاد نگردد.
راه آسانتر و البته غیر استانداردی نیز برای پیدا کردن نشانی فایل‌ها وجود دارد. برای اینکار ابتدا در فولدری که می‌خواهیم نشانی یک فایل درون آن را بدهیم یک تصویر اضافه می‌نماییم. سپس در محلی که می‌خواهیم آدرس فایل را بدهیم آن تصویر را اضافه نموده و با استفاده از کلید افزودن یا ویرایش تصویر در کلیدهای ویرایشگر نشانی تصویر را کپی نموده و بجای نام تصویر نام فایل مورد نظر را درج نماییم.

 

تماس

نشانی: تهران - میرداماد - میدان مادر - خیابان شاه نظری - کوچه دوم - پلاک 39 - واحد 5

تلفن: 22227619

کد پستی: 1547936719


انتشارات

راهنمای جوملا فارسی ورژن 3