تور مجازی
website monitoring service
خانه
حجم فایل‌ها

حجم فایل‌ها
همانطور که در تصاویر مربوط به آپلود فایل و تصاویر مشاهده نمودید زیر کلید "Brows" درج شده که حداکثر اندازه‌ی فایل قابل آپلود 10Mb می‌باشد. که البته با توجه به سرعت اینترنت در ایران این حجم فایل نیز برای کاربران مشکل ایجاد می‌نماید. لذا با توجه به این مطلب کلیه‌ی فایل‌های استفاده شده در سایت برای آپلود از طریق سیستم می‌بایست حجمی کمتر از 10Mb داشته باشند.
حجم تصاویر برای استفاده در سایت می‌بایست از حداکثر حجم یاد شده بسیار کمتر باشد زیرا تعداد زیادی از تصاویر در سایت استفاده می‌شود که حجم بالای این تصاویر علاوه‌بر ایجاد مشکل برای مخاطبانی که از اینترنت با سرعت معمولی استفاده می‌کنند (کاربران با سرعت پایین اصلا تصاویر با حجم بالا را مشاهده نمی‌کنند)، فضای هاست سایت شماره را اشغال نموده و باعث اتمام حجم انتقال دیتا در سایت شما و نهایتا غیر فعال شدن آن می‌شود.
برای جلوگیری از این مشکلات توجه به چند نکته در مورد استفاده از تصاویر در وب ضروری می‌باشد. نخست اینکه حداکثر تفکیک پذیری (Resolution) تصاویر در وب 72 پیکسل بوده و حداکثر عرض قابل نمایش تصویر در سایت‌ها، برابر با عرض منطقه‌ی نمایش (چیزی حدود 300تا 850 پیکسل براساس تقسیم بندی صفحات سایت) می‌باشد. و ابعادی بالاتر از این چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ بصری نه تنها چیزی به سایت اضافه نمی‌کنند بلکه مشاهده تصاویر را با مشکل مواجه می‌نمایند. بنابراین تصاویری که برای چاپ تهیه می‌شوند بدون تغییر در Resolution و عرض تصویر اشتباهی بزرگ می‌باشد.
برای استفاده تصاویر در سایت بهتر است ابتدا ابعاد تصویر خود را از طریق نرم‌افزارهای ویرایش تصویر (مثلا Photoshop) به ابعاد مورد نیازمان در سایت تبدیل نموده (مثلا بعد از تغییر Resolution به 72 برای مطالب ورودی عرض 100 پیکسل و برای مطالب داخل سایت و تصاویر بزرگ عرض 300 پیکسل را وارد نماییم.) و سپس نسبت به بارگزاری تصویر اقدام نماییم.
برای تغییر ابعاد تصویر از طریق نرم‌افزار Photoshop ابتدا تصویر مورد نظر را از طریق این نرم‌افزار بازنموده و سپس از منوی Image گزینه‌ی Image Size را انتخاب می‌نماییم تا کادر Image Size باز شود. (کلید میانبر Image Size در ورژن‌های اخیر فتو شاپ alt+ctrl+i و در ورژن‌های قدیمی رایت کلیک روی عنوان تصویر و انتخاب Image Size می‌باشد) در این کادر ابتدا Resolution را به 72 تغییر داده سپس نسبت به تعیین عرض (Width) براساس ابعاد مورد نظرمان اقدام می‌نماییم. هنگام این کار توجه داشته باشید که تیک کنار گزینه‌های پایین کادر Image Size فعال باشد.
باکلیک روی گزینه OK ابعاد تصویر شما به ابعاد جدید تغییر یافته است.
توجه داشته باشید در صورتیکه ابعاد تصویر بازشده کمتر از ابعاد مورد نظر شما بوده و شما نسبت به افزایش آن اقدام نمایید از کیفیت تصویر مورد نظر شما کاسته خواهد شد.
برای ذخیره‌ی تصویر تغییر داده شده برای وب سایت بهتر است از منوی فایل گزینه‌ی Save for Web (کلید میانبر alt+ctrl+shift+s می‌باشد.)را انتخاب نموده و کادر بازشده با انتخاب فرمت jpeg و نوع High تصویر خود را Save نموده و از این تصویر برای بارگزاری در سایت استفاده نمایید. اگر حجم تصویر تغییر اندازه داده شده را با تصویر اصلی مقایسه نمایید خواهید دید که این حجم تغییر قابل ملاحظه‌ی پیدا کرده است.

 

تماس

نشانی: تهران - میرداماد - میدان مادر - خیابان شاه نظری - کوچه دوم - پلاک 39 - واحد 5

تلفن: 22227619

کد پستی: 1547936719


انتشارات

راهنمای جوملا فارسی ورژن 3